Kłodzko - www.klodzko.pl

62 DNI KŁODZKA
25-28 maja 2023

PROGRAM

25 maja czwartek
17.00 Spotkanie autorskie z okazji 40-lecia debiutu poetyckiego z Zofią Mirską
Salonik prasowy PiMBP

26 maja piątek
15.00 Parada Lwów- przejście ulicami miasta z rynku na stadion
STADION
16.00 Wybory najlepszej postaci lwa i wręczenie nagród
16.30 Otwarcie 62 Dni Kłodzka
17.00 Prezentacje artystyczne: Studio Baletowe, FGA Gimnastyka Artystyczna, Magda Ptaszyńska?
18.00 Klinika Lalek „Cyrk Tarabumba” - spektakl
20.00 FISHER – koncert
22.00 PIĘKNI I MŁODZI – koncert

27 maja sobota
9.00-17.00 49. Targi Staroci
Muzeum Ziemi Kłodzkiej
10.00-14.00 Kiermasz książki Przeczytanej
przed Ratuszem Kłodzkim PiMBP
12.00 Spacer po Kłodzku z Tomaszem Duszyńskim „Śladami cyklu Glatz"
zbiórka przed Ratuszem obok fontanny PiMBP
STADION
18.00 KAPELA BOŻKÓW - koncert
19.30 NA SKZYDŁACH - koncert
20.30 QUEEN SYMFONICZNIE - koncert
22.30 SHOUT – koncert

28 maja niedziela
9.00-17.00 49. Targi Staroci
Muzeum Ziemi Kłodzkiej
STADION
15.00 Prezentacje artystyczne: m. in.: Studio Tańca FIKANDER, Studio Wokalne JAK KTO CHCE, Duende Flamenco Kotlina Kłodzka,
17.00 JAK DAWNIEJ – koncert
18.00 KASIA WILK z ZESPOŁEM – koncert

DNI KlODZKA 1

opisy
26 maja 2023, piątek

PARADA LWÓW
Kłodzka Parada Lwów - zapoczątkowana w 2022 r. to święto radości, pomysłowości i kreatywności. W radosnym korowodzie, w drodze z Rynku na Stadion, Kłodzczanie przemierzają ulice miasta z różnorodnymi wizerunkami lwa z dwoma ogonami, który jest symbolem Kłodzka.
Paradę wieńczy prezentacja wszystkich Lwów na scenie oraz wybór Najpiękniejszego Lwa.

KLINIKA LALEK „CYRK TARABUMBA”
NAJWIĘKSZY CYRK MARIONETEK NA ŚWIECIE!
Widowisko familijne
„Cyrk Tarabumba” to inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska. To spektakl, w którym w zaskakujący sposób łączą się i przenikają elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej. Nawiązując do bogatej tradycji widowiska cyrkowego, twórcy wprowadzają do niego nową jakość – dzięki ciekawym technikom sztuki lalkarskiej eksponują piękno teatru lalek, a poprzez wyeliminowanie cierpienia zwierząt, manifestują poszanowanie dla wszystkich istot żywych.
Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Przedstawienie rozwija wyobraźnię każdego widza, ciekawie operuje dźwiękiem, światłem i ruchem – działa na zmysły ze zwielokrotnioną siłą.
Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. w 1991 r. przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy. Teatr grywał w całej Polsce, odwiedzał też wiele krajów świata, min. Chiny, Tajwan, Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy, Austrię.
koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
autor lalek: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
muzyka: Antoni Gralak

FISHER
Niezwykle utalentowany, otwarty, wielowymiarowy muzyk. Ciekawa osobowość sprawia, że jego występy cieszą się dużą popularnością, a publiczność świetnie się podczas nich bawi.

PIĘKNI I MŁODZI
Grupa muzyczna tworząca muzykę disco polo, dance i euro disco. Zespół istnieje od niespełna 10 lat i szturmem podbił wszystkie listy przebojów i serca Polaków. W 2014 roku wystąpił w przesłuchaniach do programu "Must be the music - tylko muzyka" z piosenką "Kocham się w Tobie", gdzie ostatecznie znalazł się w finale.

 

27 maja 2023, sobota

QUEEN SYMFONICZNIE
Niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Artyści już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju.

KAPELA BOŻKÓW
Muzyczny kwartet Ziemi Kłodzkiej, tworzony przez gitarzystę Oskara Babiaka, basistę i wokalistę Wojtka Grzesiaka, trębacza i harmonijkarza Jacka Mokrzana oraz perkusistę Pawła Fadiejewa.
Do tej pory zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, udział w audycjach radiowych (Radio Wrocław, Radio RAM), wygrane pierwsze miejsca radiowych list przebojów (Radio Wnet, Radio SOK) oraz tytuł ARTYSTY ROKU 2021 w plebiscycie Polska Muzyka Alternatywna.

NA SKRZYDŁACH
Zespół w składzie: Krzysztof Witos – klawiszowiec, Mariusz Dec – gitarzysta, Wit "Amigo" Anigacz – basista, Szymon Grabicki – perkusista, Łukasz Iciak – wokalista.
Grają, wszystko co podejdzie, ale starają się obracać w klimatach rock/pop, wnosimy jednocześnie różne elementy z innych stylów muzycznych – po prostu bawią się muzyką, w myśl idei: niech żyje wolność i dowolność, a twórczość ponad wszystko!

SHOUT
Wielki muzyczny come back, po 11 latach, polskiego zespołu rockowego, założony w 1985 roku w Kłodzku. Swoim stylem prezentuje lekki hard rock połączony z rock'n'rollem. Od początku liderem zespołu jest wokalista i gitarzysta Marek Terlecki, który również był autorem większości tekstów. Największe przeboje to: „Przepraszam za miłość”, „Musisz być moja” i „Tylko dla Ciebie”.

 

28 maja 2023, niedziela

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA NOWA RUDA
Zespół powstał w 1971 roku i od początku działa przy MOK w Nowej Rudzie. Celem jego działalności jest kultywowanie polskiej tradycji ludowej, ochrona dziedzictwa narodowego oraz rozwijanie zainteresowania folklorem wśród dzieci i młodzieży. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym rodzimego miasta i okolicy. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą, ukazując na całym świecie piękno i wyjątkowość polskiej kultury ludowej.
Kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Ewa Miś – Krzemińska, prowadzenie Kapeli Reprezentacyjnej – Krzysztof Kowalski, zajęcia wokalne, akompaniament, konsultacja Kapeli – Wojciech Szklarkowski.

JAK DAWNIEJ
Muzycy grają ze sobą od paru lat i za cel postawili sobie zapewnianie dobrej zabawy!
W swoim repertuarze posiadają zarówno hity z dawnych lat jak również najnowsze przeboje. Użycie nietypowych instrumentów takich jak m. in. klarnet i wiolonczela sprawia, że nawet dobrze znane utwory brzmią świeżo, a nogi same rwą się do tańca.
Skład: Dominik Jarocki – wokal, Agnieszka Goniowska – klarnet, Patrycja Polańska – saksofon,
Bartosz Woźniak – gitara, Filip Turkowski – wiolonczela, Łukasz Rataj – perkusja.

KASIA WILK
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.
Charyzmatyczna osobowość, a zarazem artystyczna wrażliwość sprawiają, że jej koncerty potrafią zarówno bawić jak i wzruszać. Jest empatyczna i naturalna, zawsze w pełnej gotowości i koncentracji. Jej poczucie humoru i dystans do samej siebie sprawiają, że bez problemu nawiązuje kontakt z publicznością. Dzięki swej muzykalności oraz współpracy z utalentowanymi muzykami stawia wysoko poprzeczkę w kwestii zarówno aranżacji jak i brzmienia koncertu.

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!