DZIEŃ AKORDEONU to impreza z wieloletnią tradycją. Pomysłodawcą i organizatorem jest Liliana Stopka nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej w Kłodzku.

W tym roku zaprezentują się zespoły: Duet „Face 2 Face” oraz Kwintet Akordeonowy „Baltica”.

FACE 2 FACE – duet niezwykle wszechstronnych i kreatywnych muzyków, który tworzą akordeoniści Paweł Janas i Bartosz Kołsut. Dzięki wyjątkowej charyzmie scenicznej i bezgranicznej pasji przełamują granice między różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, tworząc muzykę crossoverovą. Ich talent oraz umiejętności są? docenione na festiwalach i konkursach muzycznych na całym świecie. Muzycy zdobyli ponad 60 nagród, m.in: w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Występowali podczas wielu festiwali w większości krajów Europy, USA, Kanadzie i Chinach. Byli włączeni do wielu programów stypendialnych takich jak Dongsan Research Fundation & Pro Polonia Society, Societe Generale, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.
Kwintet akordeonowy BALTICA, to jeden z niewielu tego typu zespołów istniejących na świecie. Powstał z inicjatywy Artura Zajkowskiego, wieloletniego nauczyciela i instruktora koszalińskich akordeonistów. Złożony jest z zawodowych muzyków – akordeonistów, w większości absolwentów klasy Artura Zajkowskiego. Działając od 1996 roku, w różnych składach zdobyliśmy wiele głównych nagród na konkursach międzynarodowych organizowanych na całym świecie. Wielokrotnie koncertowaliśmy nie tylko na scenach całej Polski, lecz również we Francji, Szwecji, Chorwacji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Rosji, Chinach, na Ukrainie, w Portugalii, tournée w Kanadzie oraz dwukrotnie w USA. Wielokrotnie występowaliśmy i dokonywaliśmy nagrań telewizyjnych i radiowych. Nasze koncerty cechuje wysoki poziom artystyczny oraz doskonała jakość instrumentów, co sprawia, że nasze interpretacje różnorodnych gatunków muzycznych są niezwykle fascynujące. Jesteśmy dumni z tego, że korzystamy z instrumentów koncertowych renomowanych firm (Pigini, Ballone Burini, Fantini, Roland), które oferują nieograniczone możliwości brzmieniowe. Bogaty, ponad dwugodzinny i zróżnicowany repertuar kwintetu złożony jest z oryginalnych utworów na akordeon lub kwintet akordeonowy oraz z transkrypcji m.in. wielkich dzieł dawnych mistrzów, muzyki współczesnej i muzyki rozrywkowej, w większości opracowanych przez Artura Zajkowskiego, a także członków zespołu.

Kwintet Akordeonowy w składzie: Agnieszka Wróbel, Artur Zajkowski, Błażej Trznadel, Łukasz Nowakowski, Michał Cholka.

XXII DZIEŃ AKORDEONU – Duet FACE2FACE, Kwintet BALTICA – Kłodzko Kłodzki Ośrodek Kultury, 23 marca | Kupuj Bilety Online – biletyna.pl