Kłodzko - www.klodzko.pl

Przypominamy o konieczności złożenia do końca czerwca 2022 r. deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (o źródłach ciepła).

Lokatorzy i zarządcy mają obowiązek - zgodnie z ustawą o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków - zadeklarować źródło ogrzewania swojego budynku (dla źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r.).  Zaznaczyć trzeba, że lokatorzy budynków wielorodzinnych, którzy posiadają indywidualne źródła ciepła muszą samodzielnie złożyć deklaracje (nie zrobi za nich tego zarządca

Aby ułatwić pracę urzędom gmin, do których udają się obywatele po informację na temat deklaracji CEEB, uruchomono nową stronę informacyjną, infolinię pod numerem 22 295 51 28, a także nową e-usługę Sprawdź swoją deklarację.

 ceeb

Aby uzyskać wszystkie wymagane informacje na temat CEEB, należy, po wejściu na stronę www.GUNB.gov.pl wybrać przycisk CEEB (wskazany tu na zdjęciu ekranu czerwoną strzałką). W kolejnym kroku przechodzimy, po wejściu na stronę CEEB, mamy do wybory następujące opcje:

 ceeb1

  • Złóż deklarację CEEB –przekierowanie na stronę CEEB.gov.pl, gdzie obywatele składają deklarację, a urzędnicy logują się do swojego panelu.
  • Sprawdź deklarację –przekierowanie do nowej e-usługi, którą mogą Państwo polecać obywatelom chcącym sprawdzić, czy deklaracja papierowa została już wprowadzona w gminie do systemu.
  • Pytania i odpowiedzi – baza wiedzy dotycząca projektu, gdzie znajdują się absolutnie wszystkie niezbędne informacje dotyczące CEEB.
  • Statystyki – dane dotyczące liczby złożonych deklaracji oraz link do rankingu gmin
  • Wzory deklaracji i wniosków.
  • Materiały promocyjne – miejsce, z którego można pobrać ulotki, filmy reklamowe, spot radiowy i bannery internetowe.
  • Instrukcje – filmy instruktażowe dla obywateli składających deklarację oraz użytkowników i administratorów lokalnych.

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!