PONAD CHMURAMI

Opis
17.09, godz. 19.00 Koncert „PONAD CHMURAMI” Katarzyna i Nikodem Jacuk
miejsce: Pan Kawka | Kawiarnia z kultura, KOK
bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie KOK oraz na Stage24, kupbilecik.pl, biletyna.pl
Zapraszamy na koncert zespołu „Ponad Chmurami”
Wyjątkowe wydarzenia, jakimi są koncerty poezji śpiewanej w wykonaniu „Ponad Chmurami” to znakomita okazja do wysłuchania na żywo muzyki oraz są okazją do zaprezentowania materiału, którego próżno szukać na wydanych już płytach. Dlatego żadna okazja do spędzenia kilkudziesięciu minut w atmosferze zadumy i refleksji z Katarzyną i Nikodemem nie powinna być zmarnowana, jeśli chcesz posłuchać, jak pięknie można śpiewać o miłości i innych uczuciach, które wzbudzają tak wiele emocji we wrażliwych odbiorcach. Kameralna atmosfera, wspaniała gra świateł, dźwięki gitary, ukulele i instrumentów perkusyjnych, które towarzyszą trafiającym prosto w serce poetyckim tekstom śpiewanym przez Kasię – to wszystko może stać się Twoim udziałem.
Na koncercie w Kłodzku usłyszymy utwory Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena oraz własne kompozycje zespołu.
Jak powstał zespół Ponad Chmurami?
Wspólna pasja zaowocowała najpierw znalezieniem własnego stylu muzycznej ekspresji. Choć wychowali się na piosenkach Starego Dobrego Małżeństwa, Pod Budą, Leonarda Cohena i Bułata Okudżawy, bardzo chcieli, aby ich sposób przedstawiania twórczości mistrzów nie był tylko zwykłym odtwarzaniem. Powstawały nowe aranżacje, aż w końcu zaczęły pojawiać się własne utwory. Autorami tekstów śpiewanych przy akompaniamencie samodzielnie stworzonej muzyki najczęściej są poeci poruszający ulubione tematy duetu. Na koncertach można więc usłyszeć śpiewaną poezję takich autorów, jak Stanisław Baliński, Konstanty Ildefons Gałczyński, Hanna Woś-Dewińska, Maria Pawlikowska Jasnorzewska, czy ormiańska poetka i bojowniczka o wyzwolenie Armenii Silva Kaputikyan.
Rosnąca popularność, koncerty, festiwale, płyty
Koncerty, które coraz szczelniej wypełniają kalendarium muzyków, zaczęły im zjednywać rosnącą z każdym rokiem popularność. Ogromnym przeżyciem dla artystów, a jednocześnie dowodem dużego uznania dla ich twórczości stało się zaproszenie do udziału w III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy pod wiele mówiącym hasłem „Wiara, Nadzieja, Miłość”. Ich występ wzbudził ogromne zainteresowanie i zachwyt nie tylko publiczności, ale również żony patrona festiwalu.
Nawet najdłuższa trasa koncertowa nie może jednak sprostać wymaganiom fanów zespołu, którzy chcieliby móc ciągle cieszyć się muzyką tworzoną przez Katarzynę i Nikodema. Dlatego para postanowiła zaprosić kilku muzyków, z którymi zetknęli się w swoich muzycznych peregrynacjach i razem z nimi wejść do studia, by nagrać płytę. Remigiusz Makowski, który gra na skrzypcach i Adrian Białek grający na basie, uzupełnili instrumentarium i pozwolili całości uzyskać brzmienie bardziej klimatyczne i jeszcze mocniej podkreślające przekaz tak pięknie wyśpiewywany przez wokalistkę.
Jak się szybko okazało, nagranie płyty z piosenkami Bułata Okudżawy zostało tak dobrze przyjęte przez spragnioną muzyki zespołu publiczność, że w niedługim czasie pojawiły się kolejne płyty.
Obecnie w dyskografii zespołu są już wydawnictwa: „Bułat Okudżawa po polsku. Najlepsze przeboje” (na tej płycie można też znaleźć utwory śpiewane przez współtwórcę Gdańskiej Kapeli Podwórkowej - Włodzimierza Votkę), „Wśród nocnej ciszy” zawierający najpopularniejsze polskie kolędy w stylizowanych i nastrojowych aranżacjach, oraz dwie płyty z autorskim materiałem: „Ponad Chmurami” i „Czas nic nie zmienił”.