Kłodzko - www.klodzko.pl

Na podstawie zapisów ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych informujemy, iż w Kłodzku sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie prowadzić będzie podmiot prywatny. Obecnie oczekujemy na podpisanie umowy pomiędzy tym podmiotem prywatnym, a podmiotem wprowadzającym. Podmiotem wprowadzającym jest jedna z sześciu spółek skarbu państwa, która będzie sprzedawała węgiel w całym kraju. Są to: Polska Grupa Górnicza (PGG), PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie oraz LW Bogdanka. Dopiero po uzyskaniu przez Gminę Miejską Kłodzko podpisanej umowy pomiędzy tymi podmiotami, zostanie ogłoszona szczegółowa informacja o firmie sprzedającej węgiel mieszkańcom Kłodzka, cenie uwzgledniającej odbiór osobisty i dowóz, miejscu sprzedaży i pozostałych szczegółach ułatwiających zakup.

Do kupna węgla konieczne będzie zaświadczenie, stwierdzające uprawnienie do otrzymania dodatku węglowego. Zaświadczenia wydawane będą przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodzku.

 

 

 

Wniosek jest do pobrania w formie papierowej w siedzibie OPS oraz w Biurze Obsługi Ludności w Urzędzie Miasta w Kłodzku i na stronach internetowych OPS i Urzędu Miasta, a składać go należy do OPS-u. Zaświadczenie, wydane na podstawie tego wniosku, będzie uprawniać do zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

 

Informacja o sposobie realizacji preferencyjnej sprzedaży węgla kamiennego uprawnionym gospodarstwom domowym z terenu Miasta Kłodzko oraz Wniosek w sprawie zakupu węgla na warunkach preferencyjnych

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!